آداب کرایه آژانس ها

آداب کرایه آژانس

حتما شما هم تجربیاتی در زمینه گرفتن خودرو از آژانس داشته اید، ولی من تجربه جدیدی در زمینه دریافت کرایه توسط راننده آژانس پیدا کردم که برایم جالب بود. و دوست دارم با شما عزیزان به اشتراک بگذارم.

برای شرکت در سمینار مدرسه استادی ۲ واقع در برج میلاد که توسط استاد عزیز جناب آقای محمد پیام بهرامپور قرار بود برگزار شودصبح مورخ ۱۳۹۵/۰۴/۲۵ ساعت ۷ صبح خودرویی از آزانس محل زندگی مان کرج برای برج میلاد درخواست کردم و هزینه آژانس مبلغ ۳۰۰،۰۰۰ ریال اعلام گردد، پس از تایید اینجانب خودرو ارسال شد و من به اتفاق دختر بزرگم در این سمینار شرکت کردیم و واقعا حضور ۱۲۰۰ نفر در  سالن برج میلاد تجربه خوبی برای من بود و از طرفی توانمندی آقای بهرامپور را در زمینه آموزش نشان می داد. سمینار در ساعت ۱۴ به پایان رسید و برای برگشت به آژانس مستقر در برج میلاد مراجعه کردم و چون مبلغ کرایه را می دانستم در مورد قیمت و تعرفه سوالی نکردم و پس از چند دقیقه، خودرویی برای رساندن ما حاضر شد، در بین راه با خودم گفتم کمی مبلغ کرایه را بیشتر آماده کنم. خلاصه بعد از نیم ساعت به مقصد رسیدیم و از راننده پرسیدم چقدر باید تقدیم کنم؟ راننده تعارفی کرد وگفت: ۶۹۰،۰۰۰ ریال . یک لحظه مثل آدامهای برق گرفته شده بودم! مجدد پرسیدم چقدر فرمودید؟مجدد مبلغ را تکرار کرد و من مطمئن شدم درست شنیده ام، گفتم من صبح از همین مکان که شما ایستاده اید تا برج میلاد ۳۰۰،۰۰۰ ریال پرداخت کرده ام، گفت : از برج میلاد کرایه آژانس گرانتر محاسبه می شود و این تعرفه توسط تاکسیرانی تعریف شده و بر اساس کیلومتر شمار کرایه دریافت می شود. و واقعا آدم سر گردنه هم باشد فکر نمی کنم با این اختلاف قیمت مواجه شود تا چه برسد به برج میلاد.

در اینجا چند سوال به ذهن می رسد.

۱- آیا اختلاف تعیین قیمت کرایه در برج میلاد نسبت به جایی مانند کرج اینقدر می باشد ( تقریبا ۱۲۰% بیشتر از شهر کرج)

۲- آیا این درست است مکانی که اسم برج میلاد را یدک می کشد باعث شود تعدادی از آن سو استفاده کنند و هر طوری دلشان خواست قیمت کرایه تعیین کنند.

۳- واقعا تاکسیرانی بر اساس چه چیزی قیمت تعیین کرده.

در پایان توصیه می کنم  به مکانهای مانند برج میلاد می روید و نیاز داشتید از آژانس استفاده کنید حتما مبلغ را بپرسید تا مثل من شوکه نشوید.

 

من جلیل رسولی، نویسنده و مدرس مهارت‌های تشریفات،‌پذیرایی و آداب معاشرت هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی را در این زمینه با شما به اشتراک بگذارم.

پیشنهاد عالی

در پایان به شما پیشنهاد می‌کنم اگر در دوره رایگان آموزش مهارت‌های تشریفات، ‌پذیرایی و آداب معاشرت شرکت نکرده‌اید همین الان ثبت نام را انجام دهید.

 

افراد با اتیکت در همه جا دارای اعتبار و شخصیت مثال زدنی هستند. جلیل رسولی رد کردن